Kategorie produktů

Main menu

ZPA Smart Energy Triatlon Dolce 2016

Trutnov - I když se ochladilo, středeční Trutnovský triatlon v Dolcích si na neúčast závodníků nemohl stěžovat. Ba naopak! K individuálnímu startu, tedy zvládnout všechny disciplíny - plavání (400 m), kolo (12 km) a běh (3 km), se odhodlalo rekordních 90 triatlonistů. Dalších 30 lidí se pak poskládalo do 11 štafet. Takže sečteno, podrženo, do kempu se vyrazilo bavit sportem 120 závodníků.Triatlonisty počasí neodradilo, v Dolcích po roce vyhrál opět lyžař. Ale jiný

„Koukám, že na příští rok budeme muset vymyslet, kam zvětšíme depo,“ potěšil zájem hlavního organizátora Pavla Káňu, jenž odpočíváním do mikrofonu krátce po páté hodině závod zahájil.

Skok z mola do rybníka v tu chvíli závodníkům vůbec nikdo nezáviděl. Někdo tvrdil, že voda byla akorát, někdo že pořádně studená. Čtyřsetmetrový úsek kolem dvou bójek nejrychleji obkroužila závodní plavkyně Kateřina Holubová. Zatímco pro ni a několik dalších to byla brnkačka, pro většinu startovního pole právě souboj s vodním živlem představoval největšího strašáka.

Ačkoliv se jednalo o triatlon, museli se závodníci vypořádat s ještě čtvrtou neoficiální „disciplínou“, a to převlékáním v depu. Tady někdo poté, co vylezl z vody a než si sedl na kolo, trávil i dlouhé minuty.

Cyklistická část prošla před letošním ročníkem úpravou tratě, nicméně výživné stoupání (sice trošku zkrácené) ihned po výjezdu z depa zůstalo a zakusovalo se do nohou bikerů. Odpolední déšť způsobil, že lesní pěšinky zpestřily účastníkům závod bahýnkem a mokré louky zase nabízely skluzavku.

Až jako čtyřiadvacátý vyjížděl z depa Petr Adámek. Žlutý dres „profi“ jezdce Apache Loko však po trati letěl a během dvou šestikilometrových okruhů se prodral až na pozici lídra mezi jednotlivci. Před ním si to ještě na čele závodu rozdávali o prvenství zástupci štafet Kasper - Swix teamu a loňských obhájců Na poslední chvíli. V tříkilometrové běžecké části nakonec vedoucí pozici uhájili „Kasperáci“, startující ve složení - plavec Stanislav Opočenský, cyklista Petr Javůrek a běžec Jaroslav Bartoš.

To v závodě jednotlivců se vítěz na okruhu okolo rybníka změnil. Petr Adámek byl ve druhém kole předstižen lyžařem Janem Hruškou, který tím navázal na loňské první místo svého kolegy z bílé stopy Radka Šretra. Závodník Kasper Swix teamu protnul cílovou pásku v čase 53 minut a 21 vteřin. „Loni jsem byl čtvrtý, předloni pátý, tak jsem si řekl, že by už bylo dobrý se taky jednou umístit na bedně,“ nechal se slyšet nejrychlejší muž z Dolců.

Titul Železné ženy vybojovala po roční přestávce z důvodu mateřských povinností Daniela Tylšová. Pořadatele dále ocenili nejlepší děti, nováčky a speciálně mysleli i na závodníky, kteří se na trati museli vypořádat s váhou svého těla, která přesahovala sto kilo.